یکشنبه, 26 آذر 1396

فید خوان rss reader

درگاه پرداخت

     

آخرین اخبار بورس

حاضرین در سایت

ما 53 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

کارت ویزیت سایت (بارکد)

آخرین مطالب سايت

پرسش و پاسخ های دوره های آموزش غیر حضوری (آنلاین)

سوال: آیا کلاس ها زنده هستند؟

پاسخ:

۱-سیستم LIVE (زنده ) است که در آن دانشجو قادر است همانند کلاس عادی نمایشگر استاد را به صورت زنده و همزمان با کار استاد و با کیفیت بالا مشاهده کند ( استاد قادر است در صورت نیاز دانشجو کنترل کلاس را به او بسپارد تا دانشجو بتواند در حضور استاد و دیگر دانشجویان به کار  پرداخته و مشکلات خود را اصلاح نماید)

۲–صدای استاد به صورت زنده و با کیفیت بالا بین تمام دانشجویان منتشر میشود ( دانشجویان میتوانند همانند کلاس عادی در بحث شرکت کنند و تمام دانشجویان همزمان میتوانند صدای دانشجوی سوال کننده و استاد را به خوبی بشنوند )

۳–استفاده از یک تخته وایت برد ( قابل کنترل توسط استاد و دانشجو ) برای حل های عددی-ترسیمات و …..

۴-نمایش فایل های پاورپوینیت و جزوات درسی به اشکال مختلف

5-استفاده از سیستم تبادل فایل بین استاد و دانشجویان به منظور بررسی کار دانشجویان

  

سوال: با توجه به اینکه کلاس های حضوری وجود دارد چرا کلاس آنلاین؟

پاسخ: باید این مطلب را متذکر شویم که بسیاری از دوره ها حتی در شهر های متوسط هم برگزار نمیشوند و برخی دیگر از این دوره ها با هزینه های بسیار بیشتری برگزار میگردند و از دیگر مزایای این دوره ها میتوان به حذف هزینه سفر و استفاده از کامپیوتر شخصی حین کلاس و آزادی عمل بیشتر برای دانشجو در حین کلاس (به طور مثال برگزاری کلاس در اتاق نشیمن شما!!!)

 

سوال: طول مدت برگزاری هر جلسه چقدر است؟

زمان برگزاری هر یک از جلسات متغیر می باشد و با توجه به دوره بین 90 تا 120 دقیقه می باشد.

 

سوال: برای شرکت در دوره های مجازی (آنلاین) به چه مقدار پهنای باند و همچنین حجم اینترنتی نیاز است؟

برای مشاهد بدون مشکل و با کیفیت وبینار اینترنت ADSL و حداقل سرعت اینترنت 256 کیلوبایت بر ثانیه واقعی توصیه می شود اما نرم افزار وب کنفرانس این ویژگی را دارد که کیفیت نمایش را برای سرعت های مختلف تنظیم نماید، همچنین کاربران با سرعت اینترنت 128 کیلوبایت بر ثانیه نیز اکثرا بدون مشکل در وبینارها شرکت کرده اند. زیرا در محیط نرم افزار امکان متوقف کردن تصویر به اشتراک گذاری شده توسط سخنران فراهم می باشد و این امکان موجب می شود به راحتی امکان شنیدن صدای سخنران بدون هیچگونه مشکل حتی با سرعت های پایین تر را داشته باشید. 

 

سوال: سیستم چقدر پهنای باند مصرف میکند ؟

پاسخ: به طور متوسط ۲۰ کیلوبایت بر ثانیه (حداقل ۱۵ و حداکثر ۲۵)

 

سوال: چگونه ممکن است اشتراک تصویر پهنای باند کمی مصرف کند؟

پاسخ: میتوان گفت این سیستم از کامپیوتر استاد فیلم نمیگیرد بلکه یک سیستم اشتراک نمایشگر است ( screen sharing ) و همانند دو یا چند کامپیوتر که به هم از طریق شبکه محلی LAN به هم اتصال یافته اند کار میکند در واقع اگر بخواهیم آنرا در یک جمله خلاصه کنیم سیستم همانند شبکه محلی موجود در کارگاه کامپیوتر که قبلا در دانشگاه یا مدرسه مشاهده کرده اید است

 

سوال: در کل دوره چقدر ترافیک مصرف میشود؟

پاسخ: برای یک دوره ۳۰ ساعته ( با فرض سرعت متوسط ۲۰ کیلوبایت بر ثانیه ) برای یک ساعت حدود ۷۵ مگابایت و برای ۳۰ ساعت آموزش حدود ۲ گیگ و با فرض هر گیگابایت ۴ هزار تومان برای کل دوره حدود ۸ هزار تومان

 

سوال:  آیا گواهی حضور در دوره های آنلاین برای کارآموزان صادر می شود؟

بله، بنا بر درخواست های شما عزیزان از این پس ، بعد از پایان هر دوره آموزشی برای دانشجویانی که مایل به دریافت گواهی شرکت در دوره آموزشی هستند مدرک مربوطه از طرف سایت مای چارت صادر و به پست الکترونیکی آنها ارسال می گردد. در صورت هماهنگی و با پرداخت هزینه امکان صدور گواهینامه های بین المللی همچون QAL و ITCC نیز وجود خواهد داشت.

 

سوال: در صورت غیبت کارآموز در یک جلسه، آیا امکان ارسال جزوات وجود دارد؟

پاسخ: یکی از بزرگتری محصنات کلاس های آنلاین این است که شما عملا هرگز کلاس را از دست نمیدهید. در واقع پس از پایان هر کلاس لینک دانلود کلاس برای شما ارسال شده و میتوانید از آن استفاده کنید و سوالات احتمالی خود را در جلسه بعد بپرسید. البته کاربران عزیز توجه داشته باشند که قاعدتا حضور آنلاین و امکان تعامل مستقیم و برخط با استاد/سخنران بیشترین تاثیر گذاری را دارد.

 

 سوال: با توجه به اینکه منابع دیگری همچون کتاب – سی دی آموزشی و … وجود دارد چرا باید هزینه کنم و در کلاس شرکت کنم؟

پاسخ:این هم جزء سوالاتی است که اکثرا در ذهن دانشجویان مطرح میشود باید گفت پاسخ این سوال در زندگی خودتان نهفته است احتمالا شما یا دانشجو هستید یا فارغ التحصیل و یا در شرف ورود به بازار کار و حتما تا به حال در کلاس های زیادی شرکت کرده اید ( مثل کلاس های برنامه نویسی دانشگاه و …. ) آیا برای این گونه کلاس ها کتابی وجود ندارد ؟ به طور طبیعی باید گفت شاید بتوان بخشی از علم استاد را در کتاب ها یافت ولی قطعا در هیچ کتابی تجربه وجود ندارد و تجربه رکن اساسی هر دانش آموخته موفقی است و از طرفی در صورت بروز مشکل و یا سوال هیچ دسترسی مشخصی برای شما مثلا به نویسنده کتاب و … وجود ندارد و دقیقا این همان برتری کلیدی کلاس است

 

سوال: آیا شرکت های دیگر هم از سیستم شما استفاده میکنند؟

پاسخ: بله البته یک سیستم آموزشی خوب طرفداران بسیاری دارد از این صفحه میتوانید لیستی از شرکت های معتبر را ببینید

 

سوال: برای شرکت در کلاس چه سیستمی نیاز است؟

پاسخ: فقط یک سیستم با هر نوع کیفیت (رم- سی پی یو- و …) و یک اینترنت که زمان انجام کلاس ۵۰ کیلو بایت سرعت دانلود داشته باشد

 

سوال: امکانات موجود در سیستم چیست؟

پاسخ:به طور خلاصه میتوان گفت :

۱-مشاهده زنده کامپیوتر استاد

۲-شنیدن زنده صدای استاد و در صورت داشتن سوال تمام دانشجویان

۳-امکان تبادل پروژه بین استاد و دانشجویان

۴-امکان گرفتن کنترل کلاس توسط دانشجو به منظور یادگیری بهتر

۵-سیستم چت برای پرسیدن سوال توسط دانشجویان در صورت عدم تمایل به پرسیدن سوال از طریق صدا توسط دانشجو

 

سئوالات و مشکلات فنی:

1- علیرغم نصب تمام نرم افزار های مورد نیاز در ورود به دوره مشکل دارم؟

این مشکل در برخی موارد برای کاربرانی که از اینترنت شاتل استفاده می کنند بوجود می آیند، و برای رفع مشکل آن باید با واحد NOC شاتل تماس گرفته و مشکل را اعلام نمایید. همچنین با توجه به نکات گفته شده در بخش نرم افزار تست اطمینان را اجرا کنید. (مشاهده کنید) 

 

2- چگونه می توان کیفیت صدا و میکروفن را آزمایش کرد؟

برای تست صدا، میکروفن، کیفیت و بررسی صداهای محیطی، می بایست از طریق منوی Meeting نرم افزار، بروی گزینه Audio Setup Wizard... کلیک نمایید:

و از طریق پنجره باز شده پس از گذراندن مراحل مختلف تست، از صدا، میکروفن و... اطمینان حاصل فرمایید.

 

3- پایین بودن صدای سخنران را چگونه برطرف نمایم؟

برای اینکه به خوبی صدای سخنران را داشته باشید، می بایست همانطور که در شکل زیر نشان داده شده، از قسمت بالای نرم افزار، بروی آیکون صدا کلیک کرده و گزینه آخر  Adjust Speaker Volume... را انتخاب نمایید:

سپس از طریق پنجره باز شده بلندی صدا را تنظیم نمایید و در آخر بروی ok کلیک کنید:

 

 4- دریافت تصاویر و صدای منقطع در حین برگزاری دوره

مرحله اول: بررسی وضعیت اتصال به شبکه اینترنت در حین برگزاری کلاس الکترونیکی

بعد از ورود به کلاس مطابق شکل زیر با کلیک بر روی گوشه سمت راست بالا (مطابق شکل) وضعیت Connection status و Latency خود را ملاحظه نمایید.
در صورتی که وضعیت Excellent باشد به این معنی است که شبکه ارتباطی شما از کیفیت مناسبی بر خوردار است و در صورتی که وضعیت Poor نمایش داده شود (به شکل توجه کنید) به این معنی است که شبکه ارتباطی که از آن استفاده می کنید دارای کیفیت مطلوب نیست. بین این دو محدوده وضعیت های دیگری مانند fair و ... نشان داده خواهد شد. در این صورت با پشتیبان ISP خود تماس گرفته و مشکل را پیگیری نمایید.

 

مرحله دوم: pause کردن تصویر استاد (هنگام فعال بودن وب کم).

برای انجام این کار موس را در پایین- گوشه ی سمت راست تصویر استاد نگه داشته و بر روی کلیک نمایید.(در صورتی که پهنای باند اینترنتی مناسبی در اختیار ندارید این عمل به بهبود کیفیت صدا، کمک شایانی خواهد کرد.)

 

 

 مرحله چهارم: آموزش های تکمیلی

1-   ارسال پیام خصوصی برای سایر کاربران

در هنگام برگزاری وبینارهاف اکیدا توصیه می شود در بخش چت عمومی از بیان مطالب غیر مرتبط با موضوع وبینار و موارد و مشکلات فنی جدا خودداری نمایید و موارد فوق رابصورت پیام خصوصی برای مدیران وبینار (افرادی که در لیست کاربران در بخش Host قرار دارند) ارسال نمایید.لذا برای ارسال پیام خصوصی برای سایر کاربران از جمله مدیران، بروی نام کاربر مربوطه در باکس Attendees رفته و از پنجره باز شده، Start Private Chat را انتخاب نمایید.

2-   اتصال صدای کاربر

در حین برگزاری وبینار و در زمان تعیین شده برای بیان پرسش ها و نظرات کاربران مدعو، در صورتیکه درخواست اتصال صدا خود و بیان پرسش و نظراتان را بصورت صوتی دارید، تقاضا میشود براساس دستورالعمل فوق عمل نمایید:

صفر: قبل از درخواست اتصال صدا، اکیدا توصیه می شود، تست صدا، میکروفن و کیفیت (که در ابتدای مرحله سوم گام سوم، بصورت کامل تشریح شده بود) را انجام داده باشید. همچنین از سلامت کارت صوتی و میکروفون دستگاه خود نیز اطمینان حاصل نماید.

از طریق بخش status، برای کسب اجازه اتصال صدا، بروی آیکون کلیک نمایید، و منتظر پذیرش درخواست خود بمانید.

در صورت پذیرش درخواست شما، منوی بالا به شکل زیر تغییر کرده و آیکون میکروفن برای شما ظاهر خواهد شد.  در این مرحله برای اتصال میکروفن خود ضمن اینکه براساس عملکرد صحیح میکروفن سیستم خود اطمینان حاصل کرده اید، بروی آیکون میکروفن کلیک نمایید:

 مطالعه راهنمای آموزشی شرکت در دوره های آنلاین (کلیک کنید)

 

 منبع: 1 - 2

 

اشتراک این مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی


 

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

سی دی کتب

کتاب مرجع کامل الگوهای شمعی در بازار سرمایه- چاپ 3
سی دی کتاب را از اینجا دریافت کنید.
کتاب هارمونیک تریدینگ پیشرفته در بازار سرمایه - چاپ 3
سی دی کتاب را از اینجا دریافت کنید.
کتاب مرجع کامل امواج الیوت در بازار سرمایه- چاپ 4
سی دی کتاب را از اینجا دریافت کنید.
کتاب الگوهای هارمونیک در بازار سرمایه- چاپ 4
سی دی کتاب را از اینجا دریافت کنید.

 
 

 

ثبت شده از سال 1388 (مشاهده) 

 

 

 

Click to join MyChart

Click to join MyChart

ورود به سایت

براي استفاده از امكانات ويژه سايت در منوي كاربري، با كد كاربري خود وارد شويد